Jak uczyć dzieci angielskiego?

0
1564
Jak uczyć dzieci angielskiego?

Jak uczyć dzieci angielskiego? Aby samemu uczyć dziecko angielskiego, trzeba pobudzić w nim zainteresowanie światem, ludźmi i nauką. Nie można go do niczego zmuszać, ponieważ nauka wtedy nie będzie owocna. Są trudniejsze nauki, od tych językowych, ale jeżeli dziecko będzie chciało, to tą naukę również wyprze w swojej głowie i niczego się nie nauczy.
Nie można też zacząć tego za wcześnie, bo to nieprawda, że im wcześniej tym lepiej, przecież to jest nasze dziecko, a nie robot.
Prawda znana od wielu lat jest taka, że najważniejsze w angielskim są słówka. Mając szeroki zasób słów, można się już dogadać, nie będzie to zdanie złożone idealnie gramatycznie, ale będzie miało sens i podczas rozmowy za granicą, czy w jakiejkolwiek innej sytuacji dziecko jakoś się dogada.
Dziecko może być wzrokowcem lub słuchowcem i na tym warto się skupić. Jeżeli jest słuchowcem, warto puszczać mu płyty, nagrania i przede wszystkim mówić mu dane słowa i tłumaczenia do nich. Najwięcej tego można robić w codziennych sytuacjach. Aczkolwiek jeżeli dziecko jest na etapie, gdzie pyta o różne przedmioty, bo nie zna jej polskiej nazwy, to warto uważać z angielskim, żeby za bardzo nie namieszać małemu w głowie.
Jeżeli natomiast dziecko jest wzrokowcem, to tak samo w codziennych sytuacjach można pokazywać mu różne przedmioty codziennego użytku, czy też korzystać z książek z obrazkami.
Jednak nie na tym kończy się ta początkowa nauka, ponieważ jest pewna grupa słów, na które nie mamy obrazków, przedmiotów, a są one szalenie potrzebne, są to zaimki, przyimki i wszystkie słówka takie pomocnicze w zdaniu. Wiele razy można się spotkać z ludźmi, którzy zasób słów mają nie najmniejszy, ale kiedy pokaże im się proste zdanie to nie potrafią go przetłumaczyć, dzieje się tak dlatego, że nie znają tych prostych, krótkich słówek. A nie znając ich, nigdy nie są pewni w 100% co jest przekazane w danym zdaniu. Ta grupa słów na szczęście nie jest taka duża, można ją podzielić na partie i nauczyć powoli.
Teraz gramatyka.
Najważniejsze czasy to past simple, present prefect, present simple, future simple, past/present continuous.
Tylko te czasy warto znać na początku naszej kariery z angielskim, zwłaszcza, jeżeli nie zamierzamy pisać oficjalnych listów do ambasady, czy innych instytucji państwowych. Warto też zaznaczyć fakt, że rodowici Anglicy robią dużo błędów, a w swojej potocznej mowie używają 3/4 czasów, co oznacza, że jeżeli gramatycznie będziemy na ich poziomie, to spokojnie się z nimi dogadamy.
Taką małą wskazówką, na naukę już całych zdań po angielsku, jest włączenie polskiego filmu z angielskimi napisami. Łatwo jest wtedy wyłapać te krótkie zdania, jak się je pisze po angielsku i co one oznaczają.
Na naukę akcentu najlepsza jest muzyka, bezapelacyjnie. Śpiewanie zagranicznych piosenek pozwala poznawać ten język, ale właśnie też uczy jak mówić w tym języku, które literki w danym słowie trzeba zmiękczyć, które ominąć itp.
Warto uczyć się innego języka, otwiera to przed nami wiele nowych perspektyw turystycznych jak i zarobkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here