26 maj – pamiętaj o mamie

0
1682
26 maj - pamiętaj o mamie

Dzień matki obchodzony w Polsce 26 maja to święto, które jest wyrazem oddania i szacunku dla wszystkich mam. To dzień, kiedy mama może poczuć się wyjątkowo. Należy jednak pamiętać, że warto okazywać swoją miłość do ukochanej mamy nie tylko w tym jednym dniu w roku. Dzień mamy niewątpliwie wiąże się z prezentami i podniosłą atmosferą. Najmłodsze dzieci na ten dzień w przedszkolu i szkole przygotowują uroczyste spotkanie z mamusiami. Rysują dla nich laurki, uczą się wierszyków i piosenek, które przedstawią podczas uroczystości. Z pewnością na niejednej maminej twarzy zalśnią łzy wzruszenia. Na mamy czeka także słodki poczęstunek. Nastolatkowie i dorosłe dzieci mają trochę większy problem. Chcą by ten dzień był wyjątkowy i inny niż poprzednie. Zastanawiają się co zrobić na dzień matki. Być może lista pomysłów na prezent przez lata skutecznie się zmniejszyła i co roku jest coraz trudniej czymś mamę zaskoczyć. Jednak dla mamy najważniejsza jest pamięć. Upominek to tylko dodatek wyrażający miłość dziecka do matki.
Idealnym pomysłem na dzień matki będzie przygotowanie uroczystego śniadania. Jeśli jednak mama pracuje zawodowo i rano ma mało czasu na spokojne zjedzenie posiłku -możemy zaplanować odświętną kolację w rodzinnym gronie. Z ulubionych przez mamę produktów przygotować jej sałatkę czy nawet kanapki, które przyrządzone rękami dziecka smakują zupełnie inaczej. Po kolacji można przygotować mamie aromatyczną kąpiel. Przy blasku świec i z książką będzie mogła się zrelaksować po całym dniu w pracy. W tym czasie, kiedy mama będzie zażywała kąpieli pozostanie nam posprzątanie kuchni po posiłku i umycie naczyń. Takie odciążenie rodzicielki od codziennych obowiązków spotka się na pewno z jej wdzięcznością.
Jeśli posiadamy choć trochę talentu artystycznego możemy przygotować własnoręczny prezent. Nic tak nie ucieszy mamy jak wykonana przez pociechę zakładka do książki, świecznik czy ramka do zdjęć. Wystarczy poświęcić tylko trochę czasu, aby stworzyć prezent od serca. Dla miłośników gotowania jest to świetna okazja do przygotowania ulubionej potrawy mamy. Można również pokusić się o wykonanie tortu lub ciasta, które mama lubi pod warunkiem, że umiemy odnaleźć się w kuchni i nic nie spalimy. Zawsze jednak możemy zdecydować się na gotowy prezent. Ulubione perfumy, kosmetyki, biżuteria czy książka zawsze się sprawdzą i przyniosą dużo radości mamie.
Dzień matki to ważne święto dla każdej mamy. Nie możemy zatem o niej zapomnieć. Drobny upominek czy bukiet kwiatów będzie idealnym dodatkiem w tym ważnym dla niej dniu. Czasem wystarczy miłe słowo, buziak czy przytulenie. Niby proste gesty, ale w zabieganym świecie nie zawsze mamy na nie czas. Pozwólmy mamie poczuć się wyjątkowo i doceńmy jej starania związane z naszym wychowaniem. Jeśli sami mamy już rodzinę musimy zdawać sobie sprawę, że nie zawsze było to łatwe. Dzieci będą dla swojej mamy zawsze najważniejszymi istotami na świecie. Kochajmy je póki są z nami. Okażmy im swoją miłość, troskę i szacunek. Szczególnie 26 maja pamiętaj o swojej mamie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here