Jak namówić mamę na czworonoga w domu?

0
1802
Jak namówić mamę na czworonoga w domu?

Mieszkając z rodzicami musimy ich słuchać, a także pomagać w domowych obowiązkach. Atmosfera w domu powinna być miła, dlatego trzeba sobie wzajemnie pomagać i wybaczać błędy, które każdy
z nas popełnia. Dzieci już od pierwszych miesięcy życia poznają świat i uczą się nowych rzeczy. Cały czas kształtują swoje poglądy i zdobywają wiedzę, która będzie niezbędna w dorosłym życiu. Każdy z nas był kiedyś małym szkrabem, dlatego wiemy, że nie wszystko jest wtedy tak oczywiste, jak nam się to wydaje teraz. Dzieci są pełne energii, optymistycznie patrzą na świat i proszą rodziców o pomoc w spełnieniu ich marzeń. Często pociechy domagają się kupna nowych przedmiotów, zabawek, sprzętu lub też tego, co im się tylko spodoba. Bardzo często jest tak, że dzieci cały czas chcą zupełnie nowe przedmioty, a stare rzucają w kąt i pozostawiają bez zainteresowania.
Co zrobić jeżeli mieszkamy z rodzicami a wymarzy nam się pies? Jak namówić mamę na psa? Przede wszystkim trzeba wykazać się odpowiedzialnością i pokazać, że bardzo zależy nam na nowym towarzyszu. Na początku spróbujmy przekonać mamę i opowiedzieć jej dokładnie, dlaczego nasz wybór padł na psa. Warto wcześniej zastanowić się nad argumentami, które przekonają rodzicielkę i sprawią, że będzie chciała przemyśleć sprawę. Warto zaznaczyć, że będziemy się nim opiekować i przede wszystkim regularnie wychodzić na spacery. Wychowywanie czworonoga od szczeniaka może być nie lada wyzwaniem, dlatego trzeba pokazać, że jesteśmy cierpliwi i potrafimy rozwiązywać problemy. Warto przedstawić mamie zdjęcia pupila, o którym marzymy. W ten sposób może przekonać się, że psy to nie tylko odpowiedzialność ale także da nam dużo radości i miłości. Warto opowiedzieć rodzicielce, dlaczego tak bardzo kochamy psy. Możemy zaznaczyć, że są one bardzo wierne, przyjacielskie, potrafią pocieszyć w trudnych chwilach i sprawiają, że nawet najgorszy dzień nabiera zupełnie innych kolorów. To co mówimy jest bardzo ważne, ponieważ mama musi być pewna, że potrzebujemy psa dla siebie. Jeżeli chcemy psa warto zapytać rodziców o taką możliwość jeszcze przed wakacjami. Wtedy będziemy mieć całe 2 miesiące na to, aby wychować czworonoga i poświęcić mu najwięcej czasu, gdy będzie jeszcze malutki. Dzięki wolnym chwilom od szkoły będziemy mogli wstępnie nauczyć psa dobrego wychowania, a także pokazać, że naprawdę nam na nim zależy. Wtedy też musimy pamiętać o częstych spacerach i odpowiednim karmieniu pupila.
Jeżeli decydujemy się na psa musimy wiedzieć, że potrzebuje on także opieki weterynaryjnej. Warto wspomnieć o wszystkim rodzicom i wspólnie zastanowić się jaka rasa będzie dla nas najodpowiedniejsza. Należy wziąć pod uwagę ile miejsca posiadamy w mieszkaniu, a także jakie pies ma wymagania i co jest dla niego najlepsze. Gdy rodzice zobaczą, że wiemy naprawdę wiele o psach to mogą przemyśleć propozycję kupna lub zaadoptowania czworonoga. Warto zatem przywiązać uwagę do argumentów i na spokojnie wytłumaczyć dlaczego chcemy posiadać takiego przyjaciela. Ważne jest, aby podczas rozmowy z rodzicami nie krzyczeć i nie awanturować się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here