Jak przewozić dzieci w samochodzie?

0
1745
Jak przewozić dzieci w samochodzie?

Bezpieczeństwo naszych pociech w podróży jest bardzo ważne. Dlatego postanowiliśmy stworzyć poradnik na temat tego, w jaki sposób można bezpiecznie transportować naszego dzieciaka autem, by nic złego mu się nie stało. Przede wszystkim musimy wiedzieć o tym, że dziecko jest zbyt małe, by pasy bezpieczeństwa zamontowane w aucie mogły go dobrze chronić. Nie wchodzi także w rachubę jazda na czyichś kolanach i korzystanie z faktu, że dorosły jest zapięty w pasy. A wiec jak przewozić dzieci w samochodzie, aby to było bezpieczne i zgodne z przepisami? Konieczny jest specjalny fotelik. Aby móc na nim przewozić dziecko, musi najpierw być odpowiednio zamontowany. Często montaż możliwy jest do wykonania samodzielnie, nie musimy jechać do żadnego warsztatu ani nigdzie indziej. Po prostu fotelik mocujemy za pomocą pasów, które już mamy w aucie. Dziecko natomiast siedząc w foteliku korzysta ze specjalnych pasów, które są razem z nim dostarczone. Pamiętajmy, by wybierając fotelik nie iść po kosztach, w końcu chodzi o bezpieczeństwo naszego własnego dziecka.

Foteliki najczęściej umieszcza się na tylnych siedzeniach, ale można to zrobić także z przodu na siedzeniu pasażera. Istnieje pewna grupa fotelików, które możliwe są do zamontowania w takim miejscu. Jednak trzeba bezwzględnie pamiętać, że w takiej sytuacji należy zablokować działanie poduszki powietrznej dla pasażera z przodu, czasami także poduszki bocznej, jeżeli nasz samochód jest w takową wyposażony. Często nie musimy robić tego w warsztacie, możemy samodzielnie dezaktywować poduszkę korzystając ze specjalnego kluczyka, który należy włożyć w gniazdo obok schowka i przekręcić. O tym jak przewozić dzieci w samochodzie powinniśmy zadecydować wspólnie, tak by żaden z rodziców nie miał obiekcji co do tego, w jaki sposób przewożona jest wspólna pociecha. W końcu to bardzo ważne, by móc spać spokojnie, a także spokojnie podróżować, nie bojąc się że naszemu dzieciakowi przydarzy się coś złego na przykład w trakcie wypadku czy innego niefortunnego zdarzenia.

Gdy dochodzi do jakiegoś zdarzenia typu wypadek czy stłuczka, pasy bezpieczeństwa zamontowane przy foteliku mają za zadanie ochronić dziecko tak, by nie wypadło z fotelika oraz nie zrobiło sobie krzywdy. Pamiętajmy tylko o tym, by fotelik był dobrze i solidnie przymocowany do samego siedzenia. Jeżeli montaż nas przerasta i chcemy czuć się pewniej, lepiej oddajmy sprawę w ręce mechaników. Usługa montażu fotelika dziecięcego w samochodzie nie jest aż tak droga, a pamiętajmy że bezpieczeństwo naszego dziecka jest wartością absolutnie bezcenną. Skoro wiemy już jak przewozić dzieci w samochodzie, to należy też powiedzieć kilka słów o tym, by w czasie jazdy nie szarżować oraz nie wykonywać niebezpiecznych manewrów. W końcu nikt nie chce, by podróżując z naszym dzieckiem doszło do jakiegoś przykrego zdarzenia, w którym poniesie ono śmierć bądź będzie skazane na trwałe kalectwo. Tego żaden rodzic nie wybaczy sobie do końca życia, więc przede wszystkim przewożąc dzieci zdejmujemy nogę z gazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here