Jak zrobić tipi dla dziecka?

0
1717
Jak zrobić tipi dla dziecka?

Na początek wyjaśnijmy czym jest tipi. Tipi jest rodzajem namiotu używanym przez koczownicze plemiona Indian w Ameryce Północnej. Gotowe tipi możesz kupić w supermarkecie lub sklepie internetowym już za kilkaset złotych. Możesz je też wykonać w domu. Nie musisz być bardzo dobrą krawcową, wystarczą podstawowe umiejętności. W artykule opiszemy jakie materiały musisz przygotować i przedstawimy całą instrukcję wykonania.

Chcesz swoim dzieciom sprawić radość? Chcesz dać im zabawkę, która poruszy ich wyobraźnię i stanie się elementem zabaw przez wiele tygodni? Idealnym pomysłem będzie tipi dla dzieci – jak zrobić tego rodzaju namiot? Zacznij od przygotowania tkaniny – potrzebne będzie około 3 mb o szerokości 1,6 m. Wybierz grubszy materiał o ciekawym wzorze, który spodoba się twojemu dziecku. Namiot będzie wsparty na czterech kijach. Kije powinny mieć średnicę minimum 15 mm. Możesz ich poszukać w swoim ogrodzie. Świetnie będą się nadawać kijki wierzbowe, są proste i gładkie. Możesz też zakupić gotowe kijki w sklepie. Aby wykonać projekt, musisz posiadać także maszynę do szycia. Będziemy zszywać po liniach prostych, więc szycie nie powinno sprawić ci wielkich problemów. To tyle przygotowań, możesz teraz zabrać się do pracy!

Najlepiej znaleźć sobie w internecie gotowy wykrój i na jego podstawie przygotować tipi. Jeśli masz już wykrój, potnij materiał na części. Przed wycięciem upewnij się, że wszystko jest dobrze odmierzone. Powinnaś uzyskać trzy trójkąty i dwa kawałki na zasłonięcie wejścia. Należy zszyć wszystkie części na maszynie. Po zszyciu namiotu obszywamy boki tkaniny, aby materiał się nie strzępił. Z resztek tkaniny należy przygotować cztery krótkie troczki i jeden długi. Zostaną one przyszyte do tuneli koło wejścia i będą służyć do podpinania tkaniny przysłaniającej wejście. Może brzmi to trochę skomplikowanie, ale gdy rozłożysz materiał na podłodze, wszystko stanie się jasne.

Kolejnym etapem jest wykonanie tuneli. Wykonujemy je na lewej stronie materiału. Tunele muszą być nieco większe od obwodu kija. W zewnętrznych tunelach należy pamiętać o przyczepieniu troczków. Na koniec można od góry zszyć kawałek wejścia do namiotu. I to już koniec zszywania. Pozostało jeszcze umieścić kije w tunelach i związać je u góry długim troczkiem. Tipi dla twojego dziecka jest już gotowe.

Wykonanie tipi w domu zajmie ci około dwóch godzin. Za materiał będziesz musiała zapłacić około 50 zł. Kupując produkt w sklepie, wydałabyś znacznie więcej. Decydując się na własny projekt, będziesz pewna, że tipi będzie dopasowane do twoich i dziecka potrzeb. Możesz włączyć dziecko w proces powstawania tipi. Na pewno będzie zachwycone i spędzicie wspólnie niezapomniane chwile. Najpierw razem potniecie materiał, potem włożycie kołki i zwiążecie namiot.

Tipi nadaje się do postawienia zarówno w pokoju, jak i w ogródku. Namiot ma lekką konstrukcję, więc może być przenoszony. Jeśli się ubrudzi, możesz wyciągnąć kijki i wrzucić materiał do pralki. Dziecko może się w nim bawić samo, z całą rodziną, lub z zaproszonymi przyjaciółmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here