Mama, wyjątkowa osoba

0
1778
Mama, wyjątkowa osoba

Rodzice. Dla każdego to dwie najważniejsze osoby od pierwszego dnia życia. Mama i tato, są z nami od samego początku. Dbają, troszczą się o nas, kochają. Możemy na nich zawsze liczyć.
Nikt nie zaprzeczy jednak, że od pierwszego dnia życia, dziecko nawiązuje wyjątkową więź z matką – kobietą, która nosiła go pod sercem 9 miesięcy i zrobiłaby dla niego wszystko.
To mama wstaje w nocy do noworodka, zmienia pieluszkę, karmi. Przytula kiedy płacze.
Nie da się jej zastąpić, gdyż jest wyjątkowa.
Więź między matką a dzieckiem jest niepowtarzalna, na całe życie.
Oczywiście, zmienia się ona z biegiem lat. Na początku mama to przede wszystkim opiekunka, dbająca o potomstwo. Karmi, przebiera, usypia.
Z biegiem lat, kiedy dziecko staje się nastolatkiem, wiele mam twierdzi, że ich rola sprowadza się do bycia szoferem, który dodatkowo pierze,sprząta, gotuje…
Kiedy jesteśmy dorośli, to właśnie mama często jest naszym prawdziwym przyjacielem, powiernikiem tajemnic. Doradzi, kiedy sami zostajemy rodzicami, pomoże, będzie się starać być najlepszą babcią.
Nie ma większej miłości, niż miłość matki do dziecka. Wie o tym każda kobieta, która choć raz zdecydowała się na potomstwo.
Często zastanawiamy się za co kocham mamę?
To, jak wiele jej zawdzięczamy jest nie do opisania.
Poświęciła dla nas całe życie, żeby wychować nas jak najlepiej.
To dzięki niej jesteśmy osobami, którymi się staliśmy.
Za co kocham mamę? Wiele osób odpowie podobnie….
Przede wszystkim za wszystkie nieprzespane noce, które poświęciła, kiedy byliśmy chorzy, kiedy gorączkowaliśmy. Czuwała nad nami, dbała o to, żebyśmy szybko wrócili do zdrowia.
Kiedy budziliśmy się z krzykiem w nocy, mama od razu była obok. Wystarczył jej uśmiech, jedno przytulenie, żeby z powrotem poczuć się bezpiecznie.
Nikt nigdy tak o nas nie dbał jak mama.
Asekurowała nas, kiedy stawialiśmy pierwszy krok, chodziła do lekarza na szczepienia, robiła ulubione torty urodzinowe.
Mama zawsze czytała nam bajki na dobranoc, a w lecie zabierała na pyszne lody.
Spełniała wszystkie życzenia…. Kupiła pierwszą lalkę czy wóz strażacki. Zrobiła przepyszne naleśniki. Ulepiła najlepsze pierogi.
Mama sprawiła, że nasze dzieciństwo było tak wyjątkowe, i choć wtedy, wielu rzeczy nam zabraniała, dzisiaj rozumiemy, że robiła to dla naszego dobra.
Kiedy posiadamy własne dzieci, zaczynamy rozumieć, że ich wychowanie nie jest wcale proste.
Za co kocham mamę? Właśnie za to, że miała tyle cierpliwości do mnie. Za czas, który nam poświęciła, mimo, że nierzadko musiała zrezygnować przez to z własnych planów.
Nigdy jednak nie narzekała.
Chodziła w starej spódnicy, żeby móc kupić nam nowe spodnie czy plecak.
Kiedy zastanawiamy się za co kocham mamę, na myśl przychodzi przede wszystkim ogromne poświęcenie i bezgraniczna miłość.
Mimo, że nie raz sprawiliśmy jej przykrość, nigdy nie przestała na kochać.
Warto dbać o tą wyjątkową więź. Przyjaciół możemy mieć wielu, matkę ma się tylko jedną. To najważniejsza osoba – dbajmy o nią, bo zasługuje na to jak nikt inny…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here