Pielęgnacja włosów dziecka – na czym polega?

0
1710
jak pielęgnować włosy dziecka?

Pielęgnacja skóry dziecka, zarówno jak i jego włosów od pierwszych dni życia, powinna odbywać się w bardzo delikatny sposób. Podstawową zasadą pielęgnacji włosów dziecka jest dbanie o to, żeby były po prostu czyste. Kłamstwem jest przekonanie, że nie wolno myć włosów często, bo sprzyja to nadmiernemu ich przetłuszczaniu. Aby nie doprowadzić do przesuszenia włosów i skóry głowy dziecka, nie należy myć włosów częściej niż co drugi dzień.

Czym myć włosy dziecka?

Młodsze dzieci potrzebują delikatniejsze środki myjące, które są hipoalergiczne. Odpowiednie kosmetyki do mycia powinny zawierać w składzie substancje oleiste, takie jak wyciąg z wiesiołka, lipidy, czy olej migdałowy. Szampon dla dzieci najlepiej stosować dopiero, jak dziecko skończy 2-3 miesiące. W przypadku starszych dzieci, możemy myć ich włosy bardziej ziołowymi szamponami. Takie szampony nie podrażniają oczu oraz skóry głowy. Dodatkowo zawierają dużo substancji łagodząco-odżywczych.

Pielęgnacja włosów dziecka

Warto zawsze wybierać szampony przeznaczone dla dzieci, wtedy mamy pewność, że kosmetyk będzie łagodny w działaniu. Przed zakupem szamponu zwróćmy uwagę na skład produktu. Szampon dla dziecka nie powinien zawierać parabenów, alkoholu, sztucznych barwników czy detergentów takich jak: SLS, SLES, ALS, ALES. Szampon powinien mieć pH zbliżone do skóry głowy, czyli od 4,5 do 5,5.

Czesanie włosów dziecka

Rozczesywanie włosów dziecka nie zawsze jest prostym zadaniem, zwłaszcza u dziewczynek, które mają dłuższe włosy. Dzieci zazwyczaj są niecierpliwe. Żeby czesanie poszło nam szybko i sprawnie musimy zaopatrzyć się w dobrą szczotkę do czesania.
Włosy dziecka powinniśmy czesać już od pierwszych miesięcy jego życia. Nawet, gdy włosków jest niewiele, warto masować skórę głowy. Pobudzimy wtedy krążenie i wpłynie to korzystnie na stan włosów.

Szczotka do włosów dziecka powinna być bardzo delikatna i miękka, najlepiej zaopatrzyć się w taką z naturalnego włosia. Gdy nasze dziecko już jest starsze, możemy wymienić szczotkę z włosia naturalnego, na grzebień lub szczotkę z ząbkami.

Przeczytaj też: http://modelstory.pl/pielegnacja-twarzy-i-ciala-dziecka-jak-dbac-o-skore-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here