Typy urody, czyli piękno w rożnych odsłonach

0
1631
Typy urody, czyli piękno w rożnych odsłonach

Jaki mam typ urody? To pytanie zadaje sobie bardzo dużo dziewczyn. W końcu każda z nas chciałaby prezentować się świetnie, a to zależy w dużej mierze od tego, czy dobrze dobierzemy kolor i krój ubrań, makijaż itd. Warto zatem zapoznać się przede wszystkim z typami urody według pór roku.

Pory roku a typy urody

W tej metodzie zostały wyszczególnione 4 podstawowe typy urody – wiosna, lato, jesień i zima. Warto jednak stanowczo podkreślić jedną sprawę – w Internecie znajdziemy bardzo wiele tekstów, które będą nas przekonywały, że istnieją tylko i wyłącznie te cztery główne typy urody. Rzeczywistość wygląda jednakże nieco inaczej. Jak to?

Otóż każdy z tych typów posiada jeszcze różne podtypy. Warto także wspomnieć o tym, że nie zawsze łatwo jest nam określić, w której grupie w zasadzie się znajdujemy. Jednak z drugiej strony- czasem jesteśmy aż modelowymi przykładami danej pory roku, w wówczas uzyskamy naprawdę wiele cennych wskazówek i porad.

Chłodna zima

Tu mamy dwa podstawowe typy Pani Zimy. Jeden to klasyczna Królewna Śnieżka. Takie panie mają jasną, porcelanową wręcz cerę o chłodnej poświacie, ciemne włosy o chłodnym odcieniu oraz wyraźnie odcinające się usta oraz brwi i oczy. Dodatkowo typowy jest lekki, różowy rumieniec. Osoby o tym typie urody powinny wybierać mocne, kontrastowe kolory w zdecydowanie chłodnych odcieniach.

Z drugiej jednak strony pamiętajmy o typie meksykańskim zimy. Tu panie mają oliwkową, nawet dość ciemną karnację, ale ciągle w tonacji chłodnej. Dodatkowo osoby te ponownie mają ciemną oprawę oczu oraz ciemne włosy. Tutaj także najlepiej będą nadawały się wszelkie kontrastowe ubiory oraz mocniejsze barwy makijażu. Pamiętajmy tylko, żeby do osoby o tym typie urody nie dobierać przypadkiem złotych odcieni!

Jesień – ciepła i miodowa

Klasyczna jesień posiada jasną cerę z wieloma piegami, która ciężko znosi opalanie. Dodatkowo charakterystyczne są rude włosy, jasny brąz z odcieniami złocistymi albo też bardzo ciemny blond. Brwi zazwyczaj są delikatnie zaznaczone, w ciepłych odcieniach. Oczywiście idealne kolory do tego typu to czerwienie, butelkowa zieleń, pomarańcze i inne barwy jesieni.

Lato – przytłumione i przygaszone

Osoby o typie lata mają często delikatny kremowy odcień cery, jednak utrzymany w tonacji chłodnej. Włosy mogą być w kolorze chłodnego, ciemniejszego blondu, popielate nawet do brązowych. Brwi są zazwyczaj harmonijne do twarzy – w nieco ciemniejszym odcieniu niż włosy. Takie osoby dość łatwo opalają się na brąz. Idealne barwy do lata to śliwka, wanilia, zielenie i błękity, złamana biel czy głęboka czerń. Makijaż nie powinien być intensywny.

Wiosna – pełne uśmiechu

Dla wiosny bardzo charakterystyczne są jasne włosy, często jasne brwi i oczy, tendencje do rumieńców oraz ciepły odcień cery. Idealne kolory tutaj to ciepłe fiolety, delikatne, zielenie ciepły brąz czy delikatny róż. Z makijażem trzeba być ostrożnym, żeby nie przyciemnić nadmiernie cery i naturalnego koloru brwi. Zalecane są zatem dość naturalne, mało krzykliwe barwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here