Alkohol – Wróg pokarmu matki

0
2101
Alkohol - Wróg pokarmu matki

Wiele młodych rodziców zastanawia się, ile utrzymuje sie alkohol w mleku matki. Czy lampka wina zaszkodzi naszemu dziecku? Czy alkohol przedostanie się do mleka? Otóż w takim przypadku odpowiedź brzmi tak samo, jak w przypadku jazdy samochodem. Po spożyciu alkoholu, w małych ilościach (lampka wina) w ciągu 30-40min. alkohol przedostaje się do mleka, następnie utrzymuje się tam przez ok. 2 godzin. W tym czasie nie zaleca się karmić naszych pociech, lepiej nakarmić dziecko tuż przed spożyciem.
Często na pytanie „ile utrzymuje sie alkohol w mleku matki ” w odpowiedzi otrzymujemy odpowiedzi, które negują całkowicie spożycie alkoholu i traktowanie takiej osoby z lekką pogardą, że mogła o tym pomyśleć. Jednak ludzie często mylą lampkę wina czy piwo z libacją alkoholową
Główną wadą alkoholu w organizmie, dla matki karmiącej piersią jest fakt, że alkohol obniża produkcję mleka. Dlatego zaleca się odciągnąć trochę pokarmu przed spożyciem.
Ile utrzymuje sie alkohol w mleku matki, jeżeli spożyje większą ilość i jak powinna się zachować matka? W takich przypadkach, nasz trunek utrzymuje się tyle, ile we krwi. Im większa ilość alkoholu, tym dłuższy okres utrzymania się w mleku. W takim przypadku, możemy odciągnąć mleko, w którym znajduje się alkohol i je wylać. Przyspieszy to czas regeneracji.
Generalnie jednak, powinniśmy unikać spożywania większych ilości mocnych trunków, lub ograniczyć je do minimum. Dobrze rozplanować karmienie piersią oraz mieć na uwadze, że nie zawsze nasze samopoczucie odzwierciedla ilość alkoholu we krwi i mleku.
Częste spożycie dużych ilości jest stanowczo zakazane. Może ono wywołać negatywne skutki u naszej pociechy. Takie jak senność, nadmierne pocenie, wymioty zaburzenia wzrostu i rozwoju neurologicznego. Zakazuje się całkowicie karmienia piersią matkom uzależnionym od alkoholu. Jeżeli jednak nie mamy problemu z alkoholem, spożyliśmy go sporadycznie, musimy pamiętać, że zakazuje się przebywania osobom pod wpływem z dzieckiem, bez osoby trzeźwej. Pamiętamy również, że nie należy spać razem z naszym maluchem pod wpływem alkoholu. Zwiększa to ryzyko SIDS.
Podsumowując, rodzic zastanawiający się ile utrzymuje sie alkohol w mleku matki musi odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań. Jaką ilość alkoholu chcemy spożyć, czy często nam się zdarza i najważniejsze pytanie to, czy będzie wśród nas osoba trzeźwa, która będzie mogła się zająć naszą pociechą przez czas, w którym alkohol będzie się utrzymywał w naszym organizmie.
W przypadkach imprez okolicznościowych, gdzie jest presja innych, warto przypomnieć o różnych zamiennikach takich jak np. piwa bezalkoholowe. Takie rozwiązanie wydaje się najlepszym dla rodzica którego męczy pytanie ile utrzymuje sie alkohol w mleku matki. Piwa bezalkoholowe nie wpływają negatywnie na pokarm, nie różnią się, aż tak bardzo smakiem od zwykłego piwa, też ich butelka nie wyróżnia się od tych alkoholowych oraz nie musimy szukać osoby trzeźwej, która by się zaopiekowała naszą pociechą w trakcie imprezy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here