Dlaczego rodzą się chore dzieci?

0
1621
Dlaczego rodzą się chore dzieci?

Żaden rodzic z pewnością nie chciałby, aby jego dziecko urodziło się z jakąś poważną chorobą. Dlaczego rodzą się chore dzieci? Takie sytuacje zdarzają się niestety coraz częściej i rodzice bardzo się martwią o to, czy ich dzieci nie będą miały żadnych wad wrodzonych ani ciężkich chorób.
Nie wiadomo, dlaczego rodzą się chore dzieci, ale jest to bardzo nieprzyjemny problem. Wiele maluszków już po urodzeniu musi mieć wykonywaną operację, co zmusza lekarzy do oddzielenia ich od matek. To traumatyczne przeżycie zarówno dla noworodka, jak i dla mamy, która w pierwszych dniach po porodzie czuje ogromne przywiązanie do swojego dziecka.
Lekarze nie wiedzą, dlaczego rodzą się chore dzieci, ale istnieje kilka teorii, próbujących na to pytanie odpowiedzieć. Jedną z nich jest wysoka zawartość substancji chemicznych w pożywieniu, które spożywamy każdego dnia. Toksyczne składniki odkładają się w organizmie i mogą mieć wpływ na płód w brzuchu matki. Wątroba po prostu nie nadąża za usuwaniem toksyn, gdyż jest ich zbyt duża ilość. To może być jednym z powodów, dlaczego rodzą się chore dzieci.
Niestety, szkodliwych substancji z naszego pożywienia praktycznie nie da się uniknąć. Są one obecne w warzywach i owocach, które kupujemy, a także w pieczywie oraz w wielu innych produktach dostępnych w każdym sklepie. Nawet modna obecnie żywność ekologiczna często nie jest całkowicie od nich wolna!
Rodzice chcieliby wiedzieć, dlaczego rodzą się chore dzieci i przede wszystkim, jak mogą temu zapobiec. Niestety nigdy nie można mieć pewności, że maleństwo nie urodzi się z poważną chorobą. Nawet jeśli jego mama będzie dbała o siebie i swoją dietę, noworodek może być chory. Zdarza się, że choroba jest dziedziczona genetycznie, nawet jeśli matka nie miała jak dotąd żadnych objawów i wydawała się być całkowicie zdrowa.
Innym powodem, dlaczego rodzą się chore dzieci, jest niezdrowe, miejskie powietrze, zanieczyszczone między innymi przez spaliny. Mieszkańcy miasta nie mogą ich uniknąć, ale mogą zminimalizować ich negatywne działanie, na przykład otaczając się roślinami pochłaniającymi toksyny z powietrza i często wybierając się na spacery po lesie. Szczególnie powinny o to zadbać kobiety w ciąży, którym powinno zależeć na zdrowiu maluszka.
To, dlaczego rodzą się chore dzieci, może być też spowodowane złym stylem życia matki. Jeśli podczas ciąży nie unika ona alkoholu i papierosów, a także nie unika niezdrowej żywności, istnieje bardzo duże ryzyko, że dziecko urodzi się chore lub nie będzie się prawidłowo rozwijać. Niewłaściwe nawyki ciężarnej mogą być powodem, dlaczego rodzą się chore dzieci. Niestety, nie wszystkie matki są świadome tego, jak bardzo szkodzą swoim maluszkom, nie dbając o siebie. Lekarz prowadzący ciążę powinien uświadomić je już podczas pierwszej wizyty kontrolnej. Dzięki zdrowemu odżywianiu, ciężarna zapewnia dziecku lepsze warunki do prawidłowego rozwoju. W ten sposób rosną także szanse na to, że dziecko przyjdzie na świat zdrowe i nie będzie miało poważnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here