Antybiotyk na dziecięcą anginę

0
1957
Antybiotyk na dziecięcą anginę

Cały rok obfituje w najróżniejsze schorzenia u dzieci. Kiedy zaczyna się przedszkole czy szkoła – dziecięca odporność jest wystawiona na próbę. Dlatego też już pierwsze tygodnie w placówkach pokazują jak wiele dzieci zmaga się z przeziębieniem, grypą i anginą, które królują w sezonie jesiennym i zimowym.

Rozpoznanie i przebieg
Wszystko ma swój przebieg w drogach oddechowych dziecka. Początkowo pojawia się katar, którego wydzielina często jest zielona. Przedłużająca się infekcja może przerodzić się w anginę, która objawia się powiększonymi migdałkami, białym lub ropnym nalotem na tylnej ścianie gardła, utratą apetytu, a także gorączką. To wszystko może zostać szybko rozpoznane i często przy weryfikacji w czasie konsultacji z pediatrą jest werdykt: podajemy antybiotyk. Jego aplikacja jest niezbędna, by dziecko mogło spokojnie przejść przez chorobę i zmniejszyć wszelkie uciążliwe do tej pory objawy. Powstaje także pytanie: angina u dzieci – jaki antybiotyk? To wszystko zależy od indywidualnego przebiegu choroby, a także tego, czy dziecko nie jest uczulone na konkretne typy antybiotyku.

Angina u dzieci – jaki antybiotyk?
To jakże typowe zakażenie bakteryjne jest szybko wyleczalne przez odpowiednio dobrany antybiotyk z grupy penicylin, które pokonują bakterie. Lekarz, do którego się zgłaszamy z dzieckiem, wystawi receptę na antybiotyk, który powinien zadziałać w walce z określonymi bakteriami. Kiedy jednak leczenie po 5 dniach nie daje znamienitego efektu – antybiotyk należy zmienić, a tego najlepiej dokonać po uprzednim pobraniu wymazu z gardła. To niemalże gwarantuje, że antybiotyk będzie stuprocentowo trafiony. Leki dla dzieci przechodzą najrozmaitsze testy laboratoryjne. Podanie antybiotyku jest ostatecznością, a angina często się poddaje i możemy cieszyć się z wygranej.

Porządna kuracja antybiotykowa
Antybiotyk dla dzieci występuje w postaci zawiesin, które sporządza się już w domu i przechowuje w lodówce. Wersje owocowe nie mają gorzkiego smaku, wobec czego malec łatwo podda się takiemu leczeniu. Długość czasu podawania antybiotyku jest ustalana indywidualnie, jednakże często jest to co najmniej 7 dni. Dodatkowo, aby flora bakteryjna przewodu pokarmowego była chroniona – konieczne jest podawanie probiotyku, który warto zakupić razem z antybiotykiem.

Pomoc rodzica w walce z anginą
Ten typ choroby wymaga rodzicielskiej cierpliwości i przede wszystkim bycia przy chorym dziecku. Zmniejszenie apetytu jest tutaj znaczne, toteż zważajmy na to, by dzieci często piły i reagujmy na to, na co mają ochotę do zjedzenia. Pełne posiłki w czasie tej choroby nie zawsze będą zjedzone, wobec czego przyszykujmy się na delikatne dania, które nie będą drażniły w czasie połykania. Szybki powrót do zdrowia będzie ulgą, a dziecko będzie mogło na nowo wrócić do swoich codziennych zabaw, szaleństw i wyjścia do przedszkola czy szkoły. Zadowolone dziecko jest zawsze pełne energii, która jak wiadomo jest niezastąpiona przy prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu organizmu, co przekłada się na dorosłe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here