Czy dzieci mogą jeść grzyby?

0
2251
Czy dzieci mogą jeść grzyby?

W sezonie jesiennym grzyby są częstym gościem na kuchennym stole. Zatroskane mamy chciałyby wiedzieć, czy dzieci mogą jeść grzyby? Każdego roku dużo się słyszy o licznych zatruciach, zdarzają się nawet przypadki śmiertelne. Wiele osób trafia do szpitala z powodu leśnego grzyba. Nawet te które uważa się za jadalne o całkowicie bezpieczne, często są powodem poważnych problemów i ludzi, którzy mają delikatny żołądek lub wrażliwe jelita.
Wobec tego, czy dzieci mogą jeść grzyby, czy może bezpieczniej będzie, jeśli zbyt wcześnie nie będą miały z nimi do czynienia? Oczywiście nie warto ryzykować i lepiej jest wstrzymać się z podawaniem ich zbyt wcześnie. Najlepiej, aby dzieci które nie ukończyły trzeciego roku życia, nie miały do czynienia z grzybami. A co ze starszakami? Czy dzieci mogą jeść grzyby, jeśli chodzą już do szkoły, czy to nadal za wcześnie? Właściwie, każdy lekarz ma inne zdanie na ten temat. Niektórzy są zwolennikami teorii, że grzyby można dawać nawet małym, kilkuletnim dzieciom, inni z kolei radzą się z tym wstrzymać.
To, czy dzieci mogą jeść grzyby, interesuje rodziców szczególnie wtedy, gdy przychodzi jesień i na stole pojawiają się takie potrawy, jak kurczak z sosem kurkowym lub pieczeń w sosie grzybowym. Rodzice nie wiedzą wówczas, czy ich pociechy także mogą skosztować tych smacznych dań. Dlatego szukają informacji na temat, czy dzieci mogą jeść grzyby i w jakim wieku najbezpieczniej jest je podawać.
Wielu rodziców woli zachować ostrożność i nie spieszy się z tym, aby częstować maluchy sosem grzybowym, marynowanymi grzybkami czy innymi potrawami z grzybów. Tacy rodzice wiedzą, że lepiej jest podawać dzieciom inne, bardziej wartościowe i bezpieczne produkty, takie jak świeże warzywa i owoce, bogate w przeróżne witaminy.
Zastanawiając się nad tym, czy dzieci mogą jeść grzyby, rodzice zasiegają porady u pediatrów, dietetyków, a także w internecie. Szybko okazuje się, że ile źródeł, tyle opinii! Najlepiej jest kierować się własnym rozumem i rozsądkiem i działać tak, aby wyszło to na korzyść dziecku.
Niektóre maluchy są wyjątkowo ciekawe różnych smaków i koniecznie chcą spróbować, jak smakują grzyby, które znalazły z rodzicami w lesie. Wtedy pojawia się pytanie – czy dzieci mogą jeść grzyby i czy jest to dla nich korzystne? Oczywiście, jeśli kilkulatek jest ciekawy ich smaku, może spróbować potrawy przyrządzonej z grzybów, ale najlepiej będzie nie przesadzać z ich ilością. Odrobina z pewnością nie zaszkodzi, a może zaspokoić ciekawość dziecka.
Każdy rodzic powinien wiedzieć, czy dzieci mogą jeść grzyby i w jakim wieku najlepiej rozpocząć ich podawanie. Warto przy tym zachować umiar i rozsądek. Lepiej nie słuchać osób które twierdzą, że już roczne dziecko może śmiało jeść grzyby. Rodzice muszą pamiętać, że jedzenie grzybów nie przyniesie dzieciom żadnych korzyści zdrowotnych a może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Kiedy rodzice dowiedzą się już, czy dzieci mogą jeść grzyby, będą mogli samodzielnie zdecydować, kiedy zaczną je podawać swoim pociechom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here