Fajne filmy dla dzieci

0
1984
Fajne filmy dla dzieci

Telewizja to narzędzie, które prawidłowo wykorzystywane potrafi uczyć i bawić zarówno dzieci jak i dorosłych. Warto poszukać wartościowych programów i filmów, które może oglądać cała rodzina. Wspólne oglądanie telewizji również zacieśnia więzi między domownikami pod warunkiem, że film dostosowany jest do wieku najmłodszych, a jego fabuła nie zawiera niestosownych treści. Rodzice przeglądając program telewizyjny zastanawiają się jakie są fajne filmy dla dzieci, które rodzinnie możemy razem oglądać wieczorami lub w weekendy, kiedy mamy wolne od obowiązków służbowych i szkolnych. Najmłodszych z pewnością zainteresują animowane filmy. Świetną propozycją będzie „Zwierzogród”, który przedstawia historię króliczki Judy Hoops i lisa Nicka Bajera. Bohaterowie łączą siły, aby wspólnie rozwiązać kryminalną zagadkę. Z pewnością przypadnie on do gustu i dużym i małym. Wspaniała dawka rozrywki zapewniona. Na uwagę zasługuje również film pod tytułem „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Zabawne zwierzęta pod nieobecność w domu swoich właścicieli przeżywają wiele przygód, które nie raz rozśmieszą wszystkich do łez. Warto wspomnieć także „Minionki”, „Gdzie jest Dory?”, „Epoka Lodowcowa” czy „Sezon na Misia”. Wszystkie te filmy łączą dobrą zabawę, ale także pozwalają wyciągnąć z przedstawionej historii jakiś morał. Po seansie jest świetny moment, aby porozmawiać z dziećmi o obejrzanym filmie, zapytać o wrażenia itp. Telewizja nie musi się kojarzyć tylko z filmami naładowanymi przemocą. Jest to świetne źródło rozrywki dla całej rodziny – dla dorosłych i dla dzieci.
Filmy jednak można oglądać także na dużym ekranie. Mowa tutaj o kinie. W dużych miejscowościach znajdują się kina, do których możemy wybrać się na seans całą rodziną. Przedstawiony repertuar z pewnością pozwoli nam wybrać film, który dostarczy nam wiele uśmiechu. Aktualnie dostępnymi nowościami są: ” Księżniczka i smok”, „Mała stopa”, ” Książę Czaruś”, „Iniemamocni 2” czy „Krzysiu, gdzie jesteś?”. Świetna zabawa gwarantowana z prezentowanym repertuarem.
Decydując się na film dla dzieci warto zwrócić uwagę na podany przedział wiekowy, dla jakiego dany film jest dedykowany. Ważne, aby film miał wartość rozwojową i edukacyjną. Dzięki temu uczy on dziecko radzenia sobie z problemami i ich rozwiązywania oraz oswajają lęk przed tym co nowe. Dzieciństwo niezmiennie kojarzy się z ulubionymi bohaterami. Niech nasze dziecko również ma tę możliwość. I znajdzie bliską sercu bajkową postać.
Filmy kształcą i rozwijają w dziecku ważne uczucia takie jak: radość, smutek, strach czy gniew. Dzięki przedstawionej historii dziecko ma możliwość zmierzenia się z dobrymi jak i negatywnymi emocjami. Filmy uczą wartości pokory i tego jak ważne jest dzielenie się z innymi tym co mamy, nawołują do empatii, uczą radzenia sobie z gniewem. Fajne i mądre filmy wpływają na emocje dziecka i pokazują jak je wyrażać, aby nikogo nie urazić. Bardzo ważne jest, aby dzieci od małego pracowały nad emocjami, gdyż to one kształtują jego dalsze życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here