Ile będę mieć dzieci w przyszłości?

0
2321
Ile będę mieć dzieci w przyszłości?

Nasze życie może potoczyć się bardzo różnie. Niektóre plany udaje się zrealizować, dzięki czemu jesteśmy szczęśliwi. Innym razem nie wszystko idzie po naszej myśli, jednak nie można się poddawać i trzeba dążyć do celu inną drogą. Pamiętajmy, że co by się nie działo zawsze możemy liczyć na wsparcie bliskich nam osób. Zawsze warto poradzić się kogoś w sytuacji, gdy mamy jakieś wątpliwości. Jeżeli jesteśmy w stałym związku to zapewne przyjdzie czas, w którym zaczniemy planować potomstwo. Dzieci mogą dać rodzicom mnóstwo radości i powodów do dumy. Warto przemyśleć wszystkie za i przeciw, a przede wszystkim wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe. Posiadanie dziecka to nowe obowiązki oraz wyrzeczenia, na które musimy być gotowi. Warto porozmawiać z partnerem o tym, czy jest gotowy na wychowanie dziecka.
Często zadajemy sobie pytania, na które ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć. Jednym z nich jest na przykład: ile będę mieć dzieci? Każda przyszła mama lub przyszły tata wyobraża sobie, jak będzie wyglądało jego życie po narodzinach nowego członka rodziny. Mogą także zastanawiać się czy będzie to jedno dziecko, czy może bliźniaki a nawet trojaczki. Życie lubi zaskakiwać i ciężko przewidzieć jest przyszłe sytuacje. W internecie znajdziemy testy i quizy on-line, które powiedzą nam, jaki będzie idealny dla nas model rodziny. Jest to jednak forma rozrywki, nigdy żaden test nie może w stu procentach powiedzieć nam jak będzie. To, ile będziemy mieć pociech zależy tylko od nas i naszego partnera. Warto przedyskutować najpierw wszelkie życiowe kwestie i dojść do porozumienia. Dzieci to duża odpowiedzialność, dlatego każdy musi się odpowiednio przygotować i wiedzieć, że pierwsze miesiące życia malucha mogą być bardzo trudne dla rodziców. Trzeba się przede wszystkim zastanowić, czy będziemy dobrymi rodzicami.
Każdy preferuje inny model rodziny. Niektórzy partnerzy decydują się tylko na jedno dziecko, a inni chcą mieć jak najwięcej pociech. Warto przede wszystkim wziąć pod uwagę warunki, w których będziemy wychowywać nasze przyszłe dzieci. Musimy przygotować się na nowe wydatki i nieprzespane noce. Każdy rodzic odgrywa jakąś rolę w życiu dziecka, dlatego warto mieć cały czas dobry kontakt z partnerem i nawzajem się wspierać bez względu na emocje, które nam towarzyszą. Kiedy zdecydujemy się na dziecko zobaczymy jak to jest, a dopiero później możemy myśleć dalej, czy chcemy powiększyć swoją rodzinę. Jeżeli u kobiety w rodzinie pojawiły się bliźniaki, to także jest zwiększona szansa na to, że urodzi dwójkę dzieci. Czynniki genetyczne i przyjmowane leki powodują, że wzrasta szansa na poczęcie bliźniaków. Nie jest to jednak reguła. Wszystko odbywa się w sposób zupełnie naturalny i jest coś na rodzaj loterii. Na świecie zdarzają się przypadki, że kobiety rodzą po kilka, a w ekstremalnych przypadkach nawet kilkanaście dzieci. I to wszystko oczywiście z jednej ciąży. Nigdy nie wiemy jaki los nas spotka, dlatego warto przygotować się na wszystkie możliwości. Pamiętajmy, że stres zostanie nam wynagrodzony przez piękne, nowo narodzone dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here