Jak się robi dzieci?

0
2364
Jak się robi dzieci?

Każdy dorosły człowiek doskonale wie, jak się robi dzieci i nikomu nie trzeba już tego tłumaczyć. Nie ma w tym nic dziwnego, wiedzę na ten temat zdobywamy od rodziców, na lekcji biologii, a najczęściej od starszych kolegów i koleżanek. Obecnie można obserwować dość niepokojące zjawisko – coraz młodsze osoby interesują się tym, jak się robi dzieci. W szkole rozmawiają na ten temat dzieci już w pierwszych klasach. Ale to jeszcze nie jest najgorsze!
Współczesne pokolenia dzieci i młodzieży spędzają dużą ilość czasu przy komputerze, często korzystając z internetu. Rodzice czasem zapominają, jak bardzo niebezpieczny jest nieograniczony dostęp do stron internetowych. Dziecko bez problemu może samodzielnie znaleźć informacje o tym, jak się robi dzieci. Mało tego, może trafić na źródła, których nie powinno zobaczyć i które mogą wpłynąć negatywnie na jego postrzeganie seksu. W tym wieku dzieci powinny mieć ograniczony dostęp do komputera oraz internetu, gdyż mogą w nim znaleźć bardzo różne treści, niekoniecznie dla niego odpowiednie.
O tym, jak się robi dzieci, trudno rozmawiać rodzicom. Mimo tego, powinni uświadomić swoje pociechy w odpowiednim czasie. Dzięki temu, dzieci nie będą musiały samodzielnie szukać informacji, które mogą je zaszokować. Warto aby rodzice jak najwięcej rozmawiali o tym, jak się robi dzieci. W ten sposób mogą także zyskać zaufanie swoich pociech. Dzieci będą wiedziały, że mogą śmiało przyjść do rodziców, jeśli będą miały jakieś pytania na temat relacji między płciami oraz tego, jak się robi dzieci.
Internet to dla współczesnej młodzieży najważniejsze źródło wiedzy. To bardzo przykre, gdyż w internecie można znaleźć bardzo różnorodne, często sprzeczne bądź niebezpieczne informacje. Nastolatki nie mają zaufania do swoich rodziców, którzy stale są zapracowani i nie poświęcają im odpowiedniej ilości czasu. To dlatego młodzież szuka innego źródła wiedzy, jak się robi dzieci. Takim źródłem często okazuje się internet, ale nie tylko.
Nastolatki chętnie rozmawiają między sobą o seksie i nie ma w tym nic złego, dopóki są to tylko rozmowy. Gorzej, jeśli pojawia się u nich ogromna ciekawość, jak się robi dzieci w rzeczywistości i chciałyby zdobyć doświadczenie w tym temacie. Dziewczynki, które odbyły wcześniej dużo rozmów z rodzicami, są świadome swojego ciała i podchodzą do seksu z rozsądkiem. Niestety, jest też wiele młodych dziewczyn które jak najszybciej chciałyby przekonać się na sobie, jak się robi dzieci. Chociaż trudno w to uwierzyć, coraz młodsze nastolatki rozpoczynają życie seksualne, mimo że w tym wieku powinny mieć zupełnie inne zainteresowania.
Duży wpływ na zachowanie młodzieży mają szalejące hormony, które pchają młodych ludzi do nierozsądnych zachowań i kolekcjonowania nowych, niekoniecznie właściwych i bezpiecznych doświadczeń. Mimo że nastolatki są świadome, jak się robi dzieci, to im nie wystarcza i chcą same tego wypróbować. W niektórych przypadkach przestaje nawet mieć znaczenie, z kim będą zdobywały pierwsze doświadczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here