Karmienie dziecka – jak ułatwić sobie ten proces?

0
1520

Chociaż karmienie piersią to jedna z najbardziej naturalnych czynności dla kobiety, to wcale nie oznacza to, że zadanie to jest proste. Aby dziecko mogło komfortowo się posilić, bez ryzyka zadławienia, należy zapewnić mu prawidłową pozycję i dobre ułożenie główki. Niestety, jeśli karmienie trwa zbyt długo, zachowanie właściwego ułożenia rąk może okazać się wyjątkowo trudne. Wcale nie trzeba się męczyć! Nawet bardzo proste akcesoria, takie jak rogale do karmienia, mogą okazać się nieocenioną pomocą dla młodej matki! Czy warto zatem wyposażyć się w tego typu sprzęt? Jak wybrać dobrą poduszkę? Gdzie najlepiej szukać swojego egzemplarza?

Jakie są największe zalety poduszek do karmienia?

Wysokiej jakości rogale do karmienia zazwyczaj stanowią wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Nie jest to szczególnie duża suma, lecz raczej nikt nie ma zamiaru wyrzucać pieniędzy w błoto. Warto mieć na uwadze, że są to wysoce wyspecjalizowane akcesoria – mają one swoje konkretne przeznaczenie, dlatego powinno się rozpatrywać ich jakość tylko i wyłącznie pod względem pomocy, jaką zapewniają podczas karmienia.

Wysokiej jakości rogale do karmienia powinny wyróżniać się kilkoma, bardzo istotnymi cechami, a mianowicie:

  • Delikatny i oddychający materiał – maluch będzie miał z rogalem bezpośredni kontakt, dlatego tworzywo, z którego akcesorium to jest wykonane, absolutnie nie może powodować podrażnień skóry. Duże znaczenie ma również to, aby materiał ten pozwalał na swobodną cyrkulację powietrza, chroniąc delikatną skórę dziecka przed odparzeniami.
  • Lekkość i łatwość w użytkowaniu – rogale do karmienia służą przede wszystkim do tego, aby potrzymać dziecko w dogodnej pozycji podczas karmienia piersią. Stosuje się ją niezwykle prosto, gdyż wystarczy obrócić taką poduszkę we właściwą stronę i ułożyć na niej malucha.
  • Trwałość i higieniczność – dzieciom często zdarza się odbijać, nie wspominając już o rozlewanym mleku, a nawet ewentualnych wymiotach. To niezwykle istotne, aby rogale do karmienia były łatwe w czyszczeniu, gdyż w przeciwnym razie szybko mogą stać się one wylęgarnią bakterii.

Gdzie można odszukać tanie i sprawne rogale do karmienia piersią?

Nie jest tajemnicą, że nie każdemu sprzedawcy można zaufać. Nawet jeśli dana oferta prezentuje się dość atrakcyjnie, to szybko przekonamy się na własnej skórze, że pierwsze wrażenie to nie wszystko. W przypadku akcesoriów przeznaczonych dla dzieci, takich jak rogale do karmienia, nie ma miejsca na eksperymenty. Musimy mieć absolutną pewność, że dany model jest przetestowany, funkcjonalny, a przede wszystkim bezpieczny. Co ciekawe, najlepszym wyborem mogą okazać się tu sklepy internetowe, które zapewniają szybko dostęp do klarownej specyfikacji produktu, wyliczając w to nie tylko wszystkie, niezbędne parametry także jego ewentualne certyfikaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here