Sposoby na zagęszczanie zupy

0
1501
zupa
fot. pixabay.com

Zupy to jedno z prostszych do wykonania dań. Zazwyczaj jej przygotowanie wymaga odnas jedynie pokrojenia wybranych warzyw na wstępnym etapie, potem wystarczy juz tylko mieć zupę na oku, aby się nie rozgotowała. Nie wymaga więc od nas długotrwałego zaangażowania. Szybka, łatwa, a co najważniejsze pożywna zupa to podstawa obiadu w większości polskich domów. To też doskonała okazja na dostarczenie rodzinie solidnej porcji warzy w lubianej przez nich formie. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zagescic-zupe/

Zupa jest często serwowana jako pierwsze danie obiadu. W takiej formie zazwyczaj podawana jest lżejsza zupa, aby zostało jeszcze miejsce na drugie danie. Często jednak to zupa jest głównym i jedynym daniem na obiad lub podawana jest kilka godzin przed drugim daniem. To częsta praktyka w rodzinach, które maja małe dzieci. Zupa solo powinna być w takim wypadku bardziej sycąca. Jeśli podamy lekką, cienką zupę, szybko zrobimy się znowu głodni. W jaki sposób zagęścić zupę, by była pożywana i sycąca? Mamy na to kilka sposobów.

Zaklepka

Zaklepka to sposób naszych mam i babć na zagęszczenie zupy. W zależności od rodzaju zupy bierzemy odrobine mleka, wody, bulionu i dodajemy kilka łyżeczek maki pszennej. Należy je dokładnie wymieszać w przeciwnym razie powstana w zupie grudki. Dodajemy do zupy i doprowadzamy do zagotowania. Wiele osób odchodzi od tej metody, ponieważ zwiększa kaloryczność zupy poprzez niedobre kalorie.

Zmiksowane warzywa

Innym sposobem jest wybranie z zupy części warzyw do pojemnika i zblendowanie ich z odrobina bulionu na gładką masę. Masę dodajemy do zupy i dokładnie mieszamy. Nie dodajemy tu kalorii, więc ten sposób jest bardziej lekkostrawny. Możemy tez zmiksować całą zupę na krem. Świetnie się to sprawdzi w przypadku zupy brokułowej, pieczarkowe, kalafiorowej i innych, 

Makaron, ryż, kasza

Dobrym sposobem na dodanie zupie gęstości jest użycie makaronu, ryżu lub kaszy. Dodatek dobieramy do rodzaju zupy. Mamy do wyboru kilkanaście rodzajów makaronu różnej wielkości oraz różnych typów kasz. 

Przeczytaj też: http://www.bookbox.pl/jak-pozyskac-bitcoiny/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here