Gotuj bez dodatku tłuszczu!

0
1480
gotowanie bez tłuszczu
fot. pixabay.com

Osoby, które przestrzegają swojej diety szukają wielu sposobów na to, by gotować zdrowiej oraz ze zredukowaną ilością tłuszczu. Jest to możliwe przy pomocy różnych środków, a także sprzętów gastronomicznych. Sprawdź, jak gotować, bez dodatku tłuszczu.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jak-gotowac-bez-tluszczu/

Zdrowe gotowanie

Chcąc gotować zdrowiej szukamy skutecznych sposobów na to, by nasze potrawy były nie tylko smaczne, ale również pozbawione szkodliwych dodatków. Osoby, którym zależy na zredukowaniu tkanki tłuszczowej, a tym samym zgubieniu zbędnych kilogramów, bardzo często chcą gotować bez tłuszczu, a także bez sosów i niektórych przypraw.

Nie jest to wcale złym zabiegiem, jeśli podejdziemy do gotowania rozsądnie. Gotowanie nie powinno stanowić dla nas wówczas obciążenia, ani też nieprzyjemnej czynności. Decydując się na zmianę naszych nawyków żywieniowych i obranie zdrowej drogi wówczas możemy podjąć kilka kroków, które nam ułatwią przyrządzanie potraw, a samo gotowanie będzie stanowiło ogromną przyjemność. Jak gotować zdrowiej? Sprawdź!

Gotowanie bez tłuszczu

Jeśli chcemy gotować bez dodawania sporej ilości niezdrowych olejów do smażenia, możemy zdecydować się na stosowanie olejów, które mają zdrowy skład i stanowią dobry dodatek do naszych potraw. Do takich olejów należy m.in. olej kokosowy, na którym można przygotowywać większość potraw.

Innym zdrowym źródłem tłuszczów, które nie będą dla nas szkodliwe, jest olej rzepakowy, olej z wiesiołka oraz oliwa z oliwek. Jednakże te oleje zaleca się dodawać w formie surowej do naszych potraw, np.: do sałatek czy dań grillowanych.

Gotowanie bez dodawania tłuszczu całkowicie jest również możliwe. Możemy wówczas zakupić specjalne garnki, które są przeznaczone do gotowania na parze albo zakupić dobrą patelnię, która umożliwia smażenie bez dodawania tłuszczu.

Innym sposobem jest również pieczenie żywności, która wówczas zyskuje również inny smak. Można piec potrawy w specjalnych naczyniach żaroodpornych lub w folii czy specjalnych rękawach do pieczenia.

Przeczytaj też: http://www.republikadzieci.pl/wrastajace-wloski-po-depilacji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here