Jak wybrać kosmetyki do cery normalnej?

0
1614
Jak wybrać kosmetyki do cery normalnej

Jeżeli masz to szczęście i jesteś posiadaczką cery normalnej, twoja skóra na co dzień wygląda dobrze i możesz pozwolić sobie na całkowitą rezygnację ze stosowania pudrów, podkładów i korektorów. Nie masz też problemów z wypryskami. Rzadko kiedy dostrzegasz chociażby niewielkie zaskórniki w okolicy nosa czy brody, a przy tym twoja skóra nie reaguje w żaden sposób na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego dobrze znosi zarówno silne słońce, jak i wiatr czy uporczywy mróz. Mimo wszystko dobór kosmetyków nawet w twoim przypadku może mieć olbrzymie znaczenie. Nie chcesz przecież zabrać sobie tego, czym obdarowała cię natura, a jednak twoja skóra może niekorzystnie się zmienić, jeżeli totalnie zbagatelizujesz sobie pielęgnację.

Zacznij od oczyszczania. Teoretycznie w przypadku cery normalnej dozwolone jest mycie jej zwykły mydłem rozcieńczonym w wodzie, ale jednak lepiej zrobisz, gdy skorzystasz z delikatnych płynów przeznaczonych do oczyszczania. Popatrz na ich skład i wybierz coś jak najbardziej naturalnego. Niejedna drogeria internetowa z kosmetykami ma już w swojej ofercie oddzielną kategorię z bezpiecznymi i sprawdzonymi preparatami, których składy opierają się na wyciągach roślinnych, olejkach i różnorodnych ekstraktach. Jako że są to kosmetyki naturalne, spokojnie możesz myć nimi buzię dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Tak też powinnaś postępować. Nigdy nie kładź się do łóżka z nieoczyszczoną skórą twarzy.

Po zastosowaniu mydła bądź żelu oczyszczającego powinnaś użyć toniku, by przywrócić skórze właściwe pH. Ten krok jest bardzo ważny. Nigdy nie nakładaj kremu bezpośrednio na umytą twarz, a wcześniej przetrzyj ją tonikiem lub spryskaj ją preparatem tonizującym z atomizerem. Następnie przejdź do nawilżenia. W każdym poradniku dotyczącym tego, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry, znajdziesz informację, iż każdy typ cery potrzebuje od czasu do czasu solidnego nawilżenia. Pamiętaj tylko, by pod oczy użyć innego i lżejszego preparatu, gdyż w tym miejscu skóra jest nieco cieńsza.

Źródło: https://www.pinesska.pl/spoleczenstwo/konsument/black-friday-2019-kosmetyki-i-perfumy-jeszcze-nigdy-nie-byly-tak-tanie-niech-porwie-cie-szalenstwo-zakupow-mega-rabaty-i-mega-okazje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here