Kosmetyki, które dopasowują się do nas

0
2749
Kosmetyki, które dopasowują się do nas

Dobór kosmetyków do typu cery to nie jedyny aspekt, który powinniśmy mieć na uwadze podczas zakupów w drogerii. Niezależnie od tego czy mamy skórę suchą, tłustą, normalną czy mieszaną, preparaty do pielęgnacji lub makijażu powinny być dostosowane do naszego trybu życia. W końcu, nie ma sensu kupować maseczek, kiedy nie mamy czasu, by je nałożyć. Niezbyt praktyczne wydaje się również wydawanie sporej sumy na tusz do rzęs lub podkład, który spłynie podczas treningu. Zatem, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry oraz wymagań wynikających z rutyny dnia?

Sprawa jest dość prosta. Należy przyjrzeć się swojemu stylowi życia i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy konkretny produkt mu sprosta. Osoba codziennie ćwicząca na siłowni raczej nie będzie zadowolona z kosmetyków, które nie przetrwają, kiedy pot spływa po twarzy. Można całkowicie zrezygnować z makijażu na czas treningu lub też wybrać odpowiednie kosmetyki z wodoodpornymi właściwościami. Na rynku jest sporo produktów, które stworzą make-up dostosowany do sportowych czynników. Wielość ofert pozwala wybrać najbardziej komfortowe bez konieczności rezygnowania z poprawy urody np. na basenie. Podobnie jest w przypadku kobiet, które nie stosują makijażu lub też ograniczają się do absolutnego minimum stawiając na tzw. naturalny look. W takiej sytuacji nie warto kupować np. czerwonokrwistej szminki lub kolorowego eyelinera. Wszelkie pudry lub podkłady do twarzy powinny być dobrane do naturalnego koloru cery. Nie da się ukryć, że zbyt jasny lub zbyt ciemny podkład wygląda po prostu źle tworząc nieestetyczny obwód twarzy. Przy wybieraniu go warto zastosować kilka próbek i wtedy na spokojnie wrócić do zakupu produktu. Należy pamiętać również, że zmiana odcienia podkładu może być konieczna np. podczas lata, kiedy skóra się opala i ciemnieje- wtedy fluid może okazać się zbyt jasny.

Jak widać, kosmetyki należy dobierać zgodnie z trybem życia. Zazwyczaj trzeba je zmieniać w zależności od potrzeb, jednak to nie wyklucza posiadania ulubionych i sprawdzonych, które posłużą nam przez długi czas.

Więcej: http://biopiekno.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here