Pedagog szkolny – praca na etacie czy własna działalność gospodarcza?

0
2116
dzieci

Praca znajdziesz przede wszystkim w publicznych szkołach. Pedagog szkolny jest zatrudniony w każdej placówce, na każdym szczeblu edukacyjnym zatrudnienie pytać możesz również w szkołach podstawowych, średnich jak i z tych specjalnych. Prawdą jest, że pedagodzy szkolni posiadają zdolność stabilnego zatrudnienia i nie odchodzą szybko ze swojej posady. Niemniej jednak, z dużych szkołach, w których uczy się nawet tysiąc uczniów może okazać się potrzebne drugi Czy trzeci pracownik na takim stanowisku. Szkoła to jednak nie jedyne miejsce pracy dla pedagoga.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/pedagog-szkolny-na-etacie-czy-na-samozatrudnieniu-gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jako-pedagog-szkolny/

Karta nauczyciela – pedagog szkolny

Tak jak mówiliśmy powyżej jako pedagog szkolny, masz w miejscu pracy status podobny do nauczyciela. Tym samym zapisy karty nauczyciela również dotyczą Ciebie. Jest to specjalny dokument, który gwarantuje szereg przywilejów i uprawnień. Wideo stosowania takiego prawa jest podkreślenie wagi zawodu oraz pedagoga w życiu społecznym. Otrzymujesz możliwość awansu zawodowego, który z kolei powoduje silniejszą stabilność Twojego zatrudnienia. Wynagrodzenie jest wzbogacony o dodatkowe profity z tytułu stażu, wykształcenia, zamieszkania na wsi lub odległego dojazdu do pracy. Masz prawo do urlopu wypoczynkowego w czasie wakacji i ferii oraz wcześniej możliwości przejścia na emeryturę. 

Pedagog szkolny – praca na własny rachunek

Szkoła to nie jedyne miejsce pracy darmowe. Praca w szkole nie zawsze może być dla ciebie satysfakcjonująca, co wtedy? Czasami okazuje się, że rodzice nie są zadowoleni z usług pedagoga szkolnego dla swoich dzieci. Mogą wówczas potrzebować porady i pomocy prywatnego pedagoga szkolnego. Aby otworzyć swój własny gabinet, musisz spełniać jednak wymagania dotyczące wykształcenia. Prywatny gabinet możesz założyć samodzielnie lub ze współpracy z innymi fachowcami na przykład logopedą, terapeutą czy psychologiem. Taki kompleksowy zestaw usług dla dzieci z problemami wychowawczymi może być strzałem w dziesiątkę dla wielu rodziców. Co więcej takie rozwiązanie może okazać się rentowne i przynieść nam sporo korzyści.

Zobacz też: http://www.republikadzieci.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-pedagog-szkolny-zarobki-pedagoga-szkolnego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here