Zmiana danych w KRS – jak to zrobić?

0
1938
zmiana danych

Jeżeli zmienił się skład zarządu lub adres spółki to szybko możesz zmienić to w Krajowym Rejestrze Sądowym. W jaki sposób to zrobić? Na zgłoszenie takiej zmiany mamy 7 dni. Jednak lepiej jest nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. W momencie kiedy spóźnimy się ze złożeniem wniosku do sądu, wówczas nasi partnerzy biznesowi mają prawo do uchylenia się do wykonywania zawartych umów. Mogą oni powołać się na domniemanie prawdziwości wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Sąd może również przeprowadzić postępowanie przymuszające. Oznacza to, że członkowie zarządu spółki dostaną 7 dni na złożenie wniosku oraz niezbędnych dokumentów. Jak zrobić zmianę danych w KRS? 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zmiana-danych-w-krs/

Zmiana danych w Krajowym Rejestrze Sądowym – przez internet oraz tradycyjnie

Jeżeli spółka została założona przy użyciu dokumentów papierowych, wówczas nie możemy skorzystać z serwisu internetowego S24. Dodatkowo przed Portal dostępowego Informacyjny możemy zgłosić zmiany w każdej spółce, natomiast przez portal s24 jedynie w spółce jawnej, komandytowej oraz w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Aby zgłosić zmianę Musimy przygotować odpowiedni wniosek oraz dowód umieszczenia opłaty. Wymienione wyżej dokumenty możemy złożyć w formie papierowej bądź elektronicznej. Potrzebny nam będzie ewentualnie oryginał pełnomocnictwa wraz z dowodem opłaty skarbowej. Do wniosku należy dołączyć również wszelkie wymagane prawem uchwały związane z prowadzoną zmianą. Sąd ma tydzień na rozpatrzenie naszego wniosku. Jeżeli będą w nim ewentualne braki w dokumentacji, wniosek zostanie zwrócony do uzupełnienia. Jest to tydzień od dnia otrzymania zwrotu. Apelacje możemy złożyć również do postanowienia sądu rejestrowego. 

Zmiana danych w Krajowym Rejestrze Sądowym – opłata

Zmiana danych w Krajowym Rejestrze Sądowym jest to koszt:

• Na papierze/online na portalu PDI – 250 zł

• Online przez S24 – 200 zł

Pieniądze można wpłacać bezgotówkowo w systemie s24, przelewem lub gotówką w pieniądze można wpłacać bezgotówkowo w systemie s24, przelewem lub gotówką w kasie sądowej. Dodatkowo przedsiębiorca jest zmuszony zapłacić za zamieszczenie informacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz ogłoszenie wpisu do krajowego rejestru sądowego, jest koszt 100 zł.

Zobacz też: http://www.republikadzieci.pl/oswiadczenie-o-zatrudnieniu-i-zarobkach/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here