Karmienie naturalne doskonałym startem w przyszłość każdego noworodka

0
2046
Karmienie naturalne doskonałym startem w przyszłość każdego noworodka

Lekarze pediatrzy oraz neonatolodzy zgodnie zapewniają nas o tym, iż najlepszym dla zdrowia oraz prawidłowego rozwoju nowo narodzonego maleństwa jest mleko matki. Bywają jednak sytuacje, w których świeżo upieczona mama napotyka liczne trudności oraz bariery, które uniemożliwiają jej karmienie piersią.

Do najczęściej spotykanych z nich zaliczyć możemy:

  • brak pokarmu

  • brak odruchu ssania u niemowlęcia

  • małowartościowy pokarm, przez który maleństwo niewystarczająco przybiera na wadze

  • kolka niemowlęca oraz nietolerancje pokarmowe

  • bariery i blokady oo podłożu psychologicznym

Mleko modyfikowane – jak wybrać najlepsze?

Chociaż mleko matki bez wątpienia stanowi najlepszy pokarm jaki możemy swojemu dziecku zaoferować – to jednak w pewnych sytuacjach karmienie piersią staje się niemożliwe lub trudne. Na szczęście do produkcji mleka modyfikowanego zastosowane tylko najlepsze i najwyższej jakości składniki, które są bardzo zbliżone swoim składem to mleka matki, dzięki czemu karmione nimi dzieci mogą równie zdrowo się rozwijać i przybierać na wadze jak ich rówieśnicy karmieni przez swoje mamy. Doskonałym rozwiązaniem bezpiecznego oraz występującego w ekonomicznej cenie mleka modyfikowanego jest mleko bebiko. Produkt jakim jest mleko bebiko występuje w kilku różnych wariantach, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie nam dopasować idealny typ mleka do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. W ten sposób wyróżnić możemy następujące rodzaje produktu jakim jest mleko bebiko:

  • Wariant comfort przeznaczony dla niemowląt cierpiących z powodu nadmiernych wzdęć brzuszka oraz kolek. Dzięki zastosowaniu tego typu mleka w większości przypadków maleństwo może spać spokojnie bez bólu. Najlepiej w przypadku nieustających kolek oprócz specjalnego rodzaju mleka jest się zaopatrzyć również w specjalną butelkę antykolkową z inteligentnym systemem odpowietrzającym, dzięki któremu namiar gazów w jelitach nie będzie się gromadził.

  • Mleko zagęszczone kleikiem, które stanowi doskonałą alternatywę dla wyjątkowo głodnych niemowląt, gdyż pozwala cieszyć się uczuciem sytości przez kilka godzin. To również o wiele więcej przespanych nocy dla rodziców.

  • Mleko bebiko dla dzieci z nietolerancją laktozy oraz skłonnością do alergii, dzięki któremu również będziemy w stanie uniknąć przykrych dolegliwości zarówno żołądkowych takich jak bóle brzuszka, zaparcia czy biegunki oraz skórnych reakcji alergicznych w postaci wysypek, egzemy bądź bardzo często występującej u dzieci skazy białkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here