Nie mam się w co ubrać

0
1820
Nie mam się w co ubrać

Wygląd ma duże znaczenie dla każdego człowieka. Decyduje o tym, jakie wrażenie robimy na innych. Ważną częścią dbania o swój wygląd są także nasze ubrania. Ładnie dopasowane i wyrażające nasz styl ubrania mogą bardzo podnieść pewność siebie i sprawić, że będziemy sobie lepiej radzić w codziennych sytuacjach. Ubieramy się różnie w zależności od okazji – inne ciuchy wybieramy na co dzień, inne gdy idziemy do szkoły lub na uczelnię. Jeszcze inaczej ubieramy się, gdy wybieramy się do pracy, zwłaszcza tam, gdy obowiązuje oficjalny dress code.
Mimo wielu dostępnych sklepów odzieżowych, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, wciąż trudno nam stworzyć idealną szafę. Dalej otwierając ją często stoimy bezradnie i mówimy do siebie, że znów „nie mam się w co ubrać”. Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim, nie zapychajmy szafy niezliczoną ilością kolejnych ubrań. Zastanówmy się nad każdym zakupem. Czy naprawdę to ubranie do nas pasuje? Czy pasuje do pozostałych ciuchów w naszej szafie? Z czym konkretnie je połączymy? Na jaką okazję je założymy? Czy nie mamy już podobnej sztuki w szafie? Czy jest wykonane z dobrego materiału?
Wybierajmy tylko ubrania w dopasowanym do nas rozmiarze. Nie zakładajmy, że jak kupimy spodnie trzy rozmiary mniejsze to nas zmotywuje do schudnięcia. To nigdy tak nie działa, a po prostu zapychamy sobie szafę kolejną parą niepotrzebnych dżinsów. Zastanawiajmy się, jaki mamy styl i co do niego pasuje. Nie róbmy zakupów spontanicznie, tylko narzućmy sobie pewne zasady i ograniczenia. Wybierajmy jak najlepsze sklepy odzieżowe. Nie ma sensu kupować piątej koszulki, która nam się podrze po pierwszym założeniu albo w której będziemy się czuć bardzo niekomfortowo. Ubrania mają nam służyć i pomagać, mamy się w nich czuć rewelacyjnie. Nie mogą nas ograniczać. Jeżeli czujesz się skrępowana w spódnicach, nie musisz ich kupować. I tak prawdopodobnie nie będziesz ich nosić i będziesz ich unikać za wszelką cenę. Zamiast tego poszukaj alternatywy – na przykład eleganckiego, damskiego kombinezonu bądź sukienki. Zwróćmy uwagę też na kolory. Niektóre pasują nam bardziej, inne mniej. Warto znać swój typ urody i wiedzieć, które barwy nam służą. Nastawmy się w szczególności na takie kolory w budowaniu naszej garderoby, a szybko odczujemy dobre efekty.
Warto przemyśleć zawartość własnej szafy. Czasami mniej ubrań daje więcej możliwości do fajnego ubioru, zwłaszcza gdy są dobre jakościowo i dobrane do nas. Cała szafa ubrań, których zupełnie nie lubimy, tylko nas zniechęca do dbania o siebie. Mając do wyboru wiele niepotrzebnych bluzek, i tak w końcu zdecydujemy się na jedną i tę samą ulubioną. I będziemy w niej chodzić co kilka dni, mimo tego, że posiadamy wiele innych.
Zastanawiajmy się dobrze nad każdym zakupem, a problem „nie mam się w co ubrać” zniknie na zawsze. Nie warto się przejmować opiniami innych na temat tego, jak wyglądamy. Jeżeli będziemy mieć poczucie własnego stylu i będziemy posiadać dużo pasujących do naszej osoby ciuchów, nasza pewność siebie zdecydowanie wzrośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here