Sposób na wygodne karmienie piersią

0
13593
bluzka do karmienia piersią

Kiedy na świat przychodzi dziecko, wraz z pojawieniem dochodzi wiele nowych obowiązków. Piękną, a jednocześnie niezwykle wymagającą czynnością dla młodej mamy jest karmienie piersią. Dlatego tak wielkim ułatwieniem może okazać się bluzka do karmienia piersią. Dlaczego jest ona tak ważna? Przede wszystkim umożliwia kobiecie zdjęcie tylko części materiału, a nie całej bluzki, która jednocześnie jest  bardzo dyskretna, dzięki czemu pozwala karmić młodej mamie w miejscu publicznym, bez ciekawskich spojrzeń, które bywają krępujące. Na szczęście teraz jest już dużo ułatwień, i usprawnień, dzięki czemu wygodniej jest nakarmić dziecko, również w miejscu gdzie przebywają ludzie.

Współczesne ułatwienia

Naturalny pokarm jest bez zwątpienia najlepszy dla noworodka. Oprócz tego, że pozytywnie wpływa na jego rozwój to także pomaga w budowaniu więzi matki z dzieckiem. Dawniej, młode mamy miały bardziej utrudnioną sytuację. Panowały inne zwyczaje i przyzwyczajenia,  a w pewnych kręgach mówiło się o tym co wypada, a  czego nie. Wówczas nie myślano o specjalnym ubraniu karmiącym dla kobiet. Nie jedna młoda mama słucha opowieści swojej mamy czy babci, o tym jak było kiedy ona urodziła dziecko i trochę zazdrości gadżetów i akcesoriów, które obecnie są ogromnym ułatwieniem.

Idealne ubranie dla karmiącej mamy

Najważniejsze, i chyba najczęściej używana przez panie ubranie to bluzka do karmienia piersią. Można też spotkać sukienki, bo karmienie piersią nie może zmieniać sposobu ubierania się przez młodą mamę. Jeśli kobieta czuję dobrze, wygodnie jej w tym co ma na sobie to to pozytywnie odbiję się na dziecku. Ono też będzie bardziej radosne i spokojniejsze. A więc cechy idealnej odzieży dla pani podczas laktacji: wygodna, bawełniana, łatwa w praniu, przystępna cenowo i w różnych wariantach kolorystycznych.

Pewnie każda z was może dołożyć od siebie kilka cech, bo każda mama wie co jest dla niej i dla jej dziecka najlepsze. Nawet jeśli odzież do karmienia piersią to tylko ubranie, to może i daję niezwykły komfort i wygodę. Więc nie ma się czemu dziwić, że coraz więcej mam korzysta z takiego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here