Bycie rodzicem

0
2230
Bycie rodzicem

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo długo zwlekają z decyzją o założeniu rodziny. Z każdym rokiem rośnie średnia wieku par biorących ślub, a także wiek matek rodzących swoje pierwsze dziecko.
Mimo, iż na rynku pracy sytuacja jest zaskakująco dobra, a pracodawcy biją się o dobrego pracownika, to jednak bardzo dużo ogłoszeń oferuje niskie wynagrodzenie i mało ambitne zajęcia.
Sytuacji nie poprawia coraz wyższa inflacja, która sprawia, że produkty stale drożeją, a wartość pieniądza spada w przerażającym tempie.
Wielu ludzi zadaje sobie więc pytanie czy warto mieć dzieci w tym momencie? Czy decydować się już, a może poczekać jeszcze parę lat, zdobyć dobrą pozycję w firmie, zarabiać więcej.
Kupić mieszkanie i przestać w końcu wynajmować, odłożyć trochę pieniędzy na koncie oszczędnościowym, zmienić samochód…
Odkładają decyzję o dziecku, na które z każdym rokiem będzie trudniej się zdecydować.
Maluszek w domu to duża odpowiedzialność i jeszcze więcej nowych obowiązków. To decyzja na całe życie, z której nie można się wycofać, warto więc dobrze ją przemyśleć.
Wiele par zastanawia się, czy warto mieć dzieci….
Zapewne ich rodzice również stawali przed takimi dylematami, na szczęście postanowili powiększyć rodzinę i wychować swojego syna lub córkę.
Dom bez dzieci jest pusty. Cichy.
Człowiek ma dużo więcej czasu dla siebie. Może robić wszystko na co ma ochotę. Po pracy spotkać się ze znajomymi? Żaden problem. Siłownia wieczorem? Czemu nie! Plotki z przyjaciółką do rana? Jasne!
Kiedy nie mamy dzieci, sami decydujemy o swoim czasie, o tym co i gdzie robimy, o której wracamy do domu.
A zatem wiele osób bez zastanowienia odpowie na pytanie czy warto mieć dzieci. Jeśli lubimy niezależność i chcemy sami decydować o swoim harmonogramie dnia, możliwe że potomstwo nie jest nam pisane.
Może to jeszcze nie ten moment, nie czujemy tego, instynkt rodzicielski jeszcze się w nas nie rozbudził… Warto wtedy poczekać, dać sobie czas. Decyzja o dziecku musi być przemyślana, bez przymusu, ani presji ze strony partnera lub rodziny.
Co jeśli jednak na pytanie czy warto mieć dzieci odpowiadamy twierdząco? Wtedy czeka nas najpiękniejsza przygoda życia…
Nieprzespane noce, pobudki wczesnym porankiem, niewyjaśniony płacz i bałagan w domu… a także najwspanialszy uśmiech, pierwsze „mamo” i „tato”… Śledzenie jak rośnie nasze dziecko, to jak się rozwija, dorasta.
Pierwszy ząbek, pierwsze słowo, pierwszy krok….
Cudowne doświadczenia, o których przekonać można się tylko będąc rodzicem.
Zwłaszcza matka w wyjątkowy sposób przeżywa każdy postęp swojego dziecka. Ta szczególna więź, która pojawia się już przy pierwszym kontakcie w szpitalu, pogłębia się z każdym dniem spędzonym wspólnie. Czy warto mieć dzieci? Każda matka potwierdzi, że dla swoich dzieci gotowa jest do największych poświęceń.
Kiedy zostaje się rodzicem, potrzeby dziecka są najważniejsze, wszystko zaczyna być podporządkowane pod niemowlę, które jest całkowicie zależne od rodziców.
To najpiękniejsze momenty w życiu człowieka. Nie warto z nich rezygnować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here