Pamiętaj o mamie

0
1710
Pamiętaj o mamie

Mama. Jedno słowo, a wzbudza tak wiele emocji. Kryje w sobie miłość, troskę, radość, ale także smutek i łzy. Mama to kobieta, która kocha swoje dziecko bezinteresowną miłością i chce dla niego jak najlepiej. Jego potrzeby stawia na pierwszym miejscu, często zapominając o sobie. Przez cały rok możemy okazywać mamie wdzięczność i uczucie za to, co dla nas zrobiła, jak byliśmy dziećmi. Jest jednak taki szczególny dzień w kalendarzu, kiedy mama obchodzi swoje święto. Mowa tutaj o Dniu Matki, który obchodzony jest 26 maja.
Małe dzieci w tym dniu przygotowują laurki, deklamują wierszyki czy zachowują się wyjątkowo grzecznie. Często wraz z tatą przygotowują dla mamy śniadanie do łóżka pod warunkiem, że mama nie musi iść do pracy. Nastolatkowie i dorosłe już dzieci niezmiennie zastanawiają się co kupić mamie na dzień matki, aby wyrazić swoją miłość i oddanie. Sklepowe półki uginają się od prezentów, które można podarować rodzicielce. Jednak to musi być coś wyjątkowego. Coś co sprawi mamie radość i zapewni o naszym uczuciu.
Najczęściej w dniu matki decydujemy się na bukiet kwiatów. Są to przeważnie czerwone róże. Jeśli mama lubi słodycze można wybrać jej ulubione i stworzyć z nich kosz pełen słodkości. Na rynku dostępne są firmy, które oferują spersonalizowane czekoladki czy cukierki. Bardzo dobrą propozycją będzie również prezent, który nawiąże do zainteresowań mamy. Może to być najnowsza książka, zestaw do szydełkowania czy płyta ulubionego zespołu. Na uwagę zasługują także zestawy kosmetyków, perfumy oraz biżuteria.
Coraz bardziej popularne stają się jednak spersonalizowane prezenty, których szeroki wybór dostępny jest w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Można wykorzystać rodzinne zdjęcie z mamą i stworzyć dla niej wyjątkowy kubek z wizerunkiem, poduszkę, szkatułkę, koszulkę lub fartuszek. Bardzo udaną propozycją jest także voucher do SPA, spotkanie ze stylistką, karnet na siłownię, zabiegi pielęgnacyjne u kosmetyczki lub piknik w parku. To na co się zdecydujemy zależy od zasobności portfela, ale bez względu na to, co mama dostanie i tak się bardzo ucieszy. Będzie to świadczyło, że o niej pamiętacie.
Dzień matki może także wyglądać zupełnie inaczej niż na co dzień. Już od rana można rozpieszczać mamę. Wspólne śniadanie i kolacja własnoręcznie przygotowana przez pozostałych domowników mile zaskoczy mamę i odciąży ją od obowiązków chociaż w tym jednym dniu w roku. Można również mamie przygotować kąpiel -wlać do wanny jej ulubiony płyn do kąpieli czy sól, zapalić aromatyczne świeczki i dać jej czas na spokojne wylegiwanie się i poczytanie książki w wannie, jeśli mama tak lubi. My w tym czasie możemy pomyć naczynia i sprzątnąć kuchnię. Mama z pewnością poczuje się wyjątkowo i zapamięta ten dzień bardzo długo.
Jednak o mamę warto dbać i okazywać jej uczucia przez cały rok – nie tylko od święta. Mama to osoba, która zawsze będzie się o nas troszczyć i kochać nawet jak już będziemy dorośli i założymy własne rodziny. To jest w tym piękne! Matczyna miłość nie za granic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here