Pozew o rozwód

0
1771
Pozew o rozwód

Rozwód dotyczy coraz większego odsetka par małżeńskich. Nie ma w tym nic złego, jeśli oczywiście sam rozwód zostanie przeprowadzony w sposób cywilizowany, bez kłótni i przepychanek. Jako rozjemca sporów może działać adwokat od spraw rozwodowych w Gdańsku – prawnik, który specjalizuje się w sprawach o rozwód i separację. To specjalista znający doskonale nie tylko literę prawa, ale i potrafiący rozmawiać z ludźmi, którzy się poróżnili i umiejący przeprowadzić owocną mediację.

Decydując się złożyć pozew o rozwód masz kilka możliwości. Możesz wnieść różne żądania. W każdym przypadku, domagając się określonego orzeczenia, musisz odpowiednio je uzasadnić. W tym celu należy przedstawić dokumenty, powołać świadków – często jest z tym dużo zachodu. Trzeba też pamiętać, że sprawa rozwodowa w Gdańsku czy w każdym innym mieście będzie się ciągnąć tym dłużej, im więcej żądań przedstawisz.

Składając pozew o rozwód:

– możesz wnosić o orzeczenie o winie współmałżonka, powołując się oczywiście na stosowne dowody. Warto powołać świadków lub przedstawić inny materiał dowodowy, np. w postaci listów czy nagrań. Zbieranie takiego materiału dowodowego jest nieprzyjemne i często wręcz nieetyczne, jednak orzeczenie o winie, jeśli między małżonkami nie ma zgody co do ich dalszych wzajemnych stosunków, może być bardzo korzystne.

Jeżeli oboje małżonkowie chcą rozwodu i potrafią się dogadać w sprawie wzajemnych stosunków, można złożyć wniosek o orzeczenie rozwodu bez stwierdzania winy jednej ze stron. W tym przypadku konieczny jest zgodny wniosek obojga małżonków;

– w pozwie o rozwód można domagać się orzeczenia o władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi oraz określenia kontaktów z dziećmi. Sąd zawsze będzie brał pod uwagę dobro dziecka.
Nie trzeba chyba jednak mówić, że dla jego dobra najlepsza jest zgoda między rodzicami;

– domagać się można również orzeczenia w sprawie alimentów, czy to na dziecko, czy na siebie;
– można też żądać decyzji w sprawie podziału wspólnego majątku. W zależności od jego składu i treści umowy majątkowej małżeńskiej ta kwestia może nawet znacznie wydłużyć postępowanie.

Szukając odpowiedniego, doświadczonego prawnika od spraw rozwodowych warto kliknąć tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here