Jak nauczyć się jeździć na rolkach

0
1516
rolki
fot: pixabay.com

 Wraz z nadejściem wiosny mamy coraz większą ochotę na aktywności na świeżym powietrzu. Największą popularnością cieszą się przejażdżki rowerowe i jogging. To świetny i zdrowy sposób na spędzenie czasu w  rodzinnym gronie. Coraz więcej osób decyduje się rozpocząć naukę jazdy na rolkach. Jeśli ty też należysz do tej grupy, sprawdź jak najlepiej zacząć swoją przygodę z rolkami.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-hamowac-na-rolkach/

Inicjatorami wypróbowania nowych sportów  w rodzinie są zazwyczaj dzieci. To one mają niesamowity pociąg do aktywności fizycznych, uwielbiają próbować nowe rzeczy. Najbardziej widać to po ilości sprzętu, w jaki musimy je wyposażyć. Ledwo opanują rower, już proszą o hulajnogę, a ani się obejrzymy – o deskorolkę, wrotki, rolki. Warto podtrzymywać w nich to zainteresowanie sportem, a najlepiej zrobimy to świadcząc swoim przykładem. Zyska na tym nasze zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Nic tak nie uwalnia od stresu jak ruch. Solidny trening zapewni nam też porządną dawkę endorfin. Nie dajmy się więc długo namawiać dzieciom. Jazda na rolkach nie jest taka trudna jak mogłoby się wydawać. 

Odpowiedni sprzęt

Dla niektórych wymówką są dodatkowe koszty. Nie chcą inwestować większych sum w sprzęt, z którego będą rzadko korzystać. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele modeli rolek dla dorosłych w niewysokiej cenie. Nie musimy się przecież od razu porywać na sprzęt dla profesjonalistów. Rolki do jazdy amatorskiej kupimy już za 100 – 200 złotych. Do tego musimy dokupić zestaw ochraniaczy na kolana i łokcie. Zwróćmy uwagę na ich rozmiary, aby dobrze je dopasować. I najważniejsza kwestia – dobry kask! W pierwszym etapie nauki kolizje i wypadki mogą nam się zdarzać dość często. Zadbajmy więc o swoje bezpieczeństwo. Poczujemy się wtedy bardziej pewnie na rolkach.

Nauka jazdy

Do nauki jazdy wybierzmy teren z gładką nawierzchnią, najlepiej asfaltem. Zapnijmy rolki dość ciasno na nogach. Na rolkach poruszamy się odpychając nogi od środka ku zewnątrz dość krótkimi ruchami. Hamujemy zjeżdżać obiema nogami ku środkowi osi. Pod prawą pięta na rolce mamy również wystający hamulec. Wystarczy docisnąć go unosząc delikatnie palce, aby zahamować. Powodzenia!

Przeczytaj też: http://www.dlazdrowia24.pl/skuteczne-metody-na-wywolanie-biegunki/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here